Перший професійний магазин на ринку рослин

Купівля саджанців восени-взимку. Посадити чи зберегти?

Купівля саджанців восени-взимку. Посадити чи зберегти?

Людей, які купують саджанці, можна розділити на дві групи:

1. Вважають за краще купувати і садити тільки дужею.

2. вважають за краще купувати і садити тільки навесні.

Так уже повелося: або восени, або навесні, по іншому ніяк. Інші варіанти, наприклад, купівля взимку викликають практично завжди здивування або навіть роздратування. Розберемо ці варіанти.

1. Купівля саджанців восени. Моя думка - однозначно "за". І ось чому. По-перше, це свіже викопування і бажано пізнє викопування: кінець жовтня-листопад, коли рослини закінчили вегетацію і закінчився процес підготовки до періоду спокою. Лист опав, рослина спить, можна копати. По-друге, є всі позиції в наявності і можна придбати якісні саджанці, а не залишки, як це буває навесні. По-третє, осінні ціни зазвичай на порядок нижчі за весняні. Отже, ви купили восени саджанець. Садити чи не садити? Це залежить від того, що ви придбали. Якщо це наші корінні культури: яблуня, груша, персик, абрикос, слива, черешня, горіх пекан, волоський горіх, фундук, малина, смородина, жимолость, лохина, актинідія, журавлина і т. ін., все те, що росте в кожного на ділянці, можна сміливо садити. Наші культури відмінно переносять осінню посадку. Вони повністю замерзають разом із кореневою та ґрунтом і в такому вигляді зберігаються до весни. Можна садити навіть у ґрунт, який вже прихоплюється морозом, але в цьому разі землю навколо стовбура треба пролити водою. Коренева система з навколишнім ґрунтом мають бути вологими перед замерзанням, адже при морозі, та ще й з вітром, виникає підсушувальний ефект. Якщо коренева і навколишня земля будуть сухими, то мороз пошкодить кореневу.

Якщо ж ви придбали будь-які екзоти: східну хурму, гранат, ківі, інжир, говенію, кудранію, ожину, виноград тощо, то їх ліпше зберегти в господарському приміщенні, де температура і вологість близькі до відкритого повітря. Зберегти дуже просто. Кореневу опускаєте у відро і присипаєте звичайним вологим ґрунтом, можна вологим піском, торфом, тирсою. При зберіганні можлива негативна температура до -7-8 гр. Такий мороз вологій кореневій системі не страшний. При зберіганні взимку припускаються трьох головних помилок: 

1. У відро з кореневою і землею протягом зберігання підливають воду. Вода накопичується внизу. Коренева закисає і згниває.

2. Засипають землею не тільки кореневу, а й сам стовбур. За 5-6 місяців зберігання кора на стовбурі від контакту з вологою землею підгниває. Стовбур ківі згниває за 1 місяць.

3. саджанці заносять на зберігання в підвал, в якому тепло і вологість 50-60%. За час зберігання стовбур висихає. Вологість під час зберігання має бути не нижчою за 85%, такою ж, як і на відкритому повітрі восени - взимку. 

Взимку можна зберігати описаним способом не тільки екзоти, а й наші звичайні культури, якщо ви їх не встигли посадити, оскільки ґрунт уже прихопився морозом. Зберігаємо до весни, у березні саджаємо.

2. Купівля саджанців взимку теж доцільна, особливо, якщо ви не встигли це зробити восени. Наша компанія в зимовий час пропонує хорошу знижку при купівлі рослин у зимові місяці. Тому купуючи взимку, можна заощадити і найголовніше: взимку, як правило, ще є в наявності всі позиції, чого не буде навесні. Багатьох людей турбує, що куплені саджанці замерзнуть під час пересилання Новою поштою. Протиставлю такий аргумент. Всі рослини в нашому кліматі, і ваші саджанці в тому числі, щозими повністю замерзають. Замерзає і стовбур, і коренева разом з навколишньою землею. Можлива глибина промерзання ґрунту в Дніпрі - 1,2 м. Тому верхній шар ґрунту з кореневою ваших саджанців однозначно перетворюється на крижаний моноліт. Перевірте це самі. І так щозими. Малоймовірно, що при перевезенні Новою поштою ваш саджанець, взагалі, встигне замерзнути. Людям, які побоюються перевезення саджанців взимку, можна поставити запитання на засипку: А як же осіння посадка? Адже посаджений восени саджанець повністю промерзне. І якщо мороз буде -25 град., то і у верхньому шарі ґрунту, там де коренева, теж буде близька до -25 град. температура.

3. Купівля навесні - найменш бажаний варіант. У січні - лютому оптовики та інтернет-магазини забирають у нас більшу частину продукції. При цьому виставляють високі вимоги до якості саджанців. Інакше кажучи, вони забирають найкрасивіші та найякісніші саджанці. Тому до весни залишається не найкрасивіший товар і, природно, не всі позиції. Ви можете не купити потрібний, вподобаний вами сорт, та й ціна до весняного ажіотажу, як правило, піднімається. Сподіваюся, ця стаття дозволить вам зробити правильний вибір.

Автор статті: Дей Іван Васильович, начальник складського господарства.

 13.11.2019
 text_viewed