Перший професійний магазин на ринку рослин

Корисні поради під час посадки хурми.

Корисні поради під час посадки хурми.

Настає весна і у власників присадибних ділянок прокидається "саджальний інстинкт". Купивши що-небудь на ринку і посадивши куди-небудь, людина заспокоюється, вважаючи, що далі матінка-природа все зробить сама. Якщо взяти, наприклад, гарний саджанець яблуні, сливи, груші тощо, то, найімовірніше, так воно і буде. Адже ці культури - корінні жителі цього регіону.  Для них це рідна земля і звичні умови. 

Для багатьох інших культур наш клімат не зовсім підходить. Почнемо з весняної погоди. Весна - непередбачувана. Наприклад, у Дніпропетровській області у квітні вдень сухі вітри, вночі сиро і холодно. Перепади вологості й температури. Сухий вітер вдень і холодна сира ніч - це несприятливі фактори. Саме тому хворіють персики й абрикоси. Їм потрібна суха спекотна весна. Як на їхній батьківщині.

Корінь віргінської хурми, підщепа, на яку ми прищеплюємо, дуже інертний, довго розгойдується. Щоб його розбудити, потрібен стабільно теплий ґрунт і умови для вкорінення. І тут виникає найголовніша проблема, через яку найчастіше і гинуть висаджені саджанці хурми. Річ у тім, що вже навіть у березні сонце вже може розбудити всі бруньки на стовбурі хурми. Вони починають розкриватися, вимагаючи для росту вологу, глюкозу і крохмаль. у якійсь кількості це все є в стовбурі, але корінь ще спить у холодній землі. І коли бруньки розкриються і витратять увесь запас вологи зі стовбура, корінь про це навіть не дізнається, адже йому потрібен час на активацію і вкорінення. Тому саджанець найімовірніше загине. Ми не рекомендуємо купувати однорічні саджанці хурми, які мають замість стовбура прутик висотою 50-80 см. Такому прутику штовхнути одну бруньку вже проблема, адже корінь йому ніяк не допоможе. Як із цим бути? У будь-якому разі найкращий варіант це 3-х річний саджанець хурми. Маючи кремезний стовбур, він зможе запросто годувати 3-4 бруньки, необхідні для первинного формування. Причому якийсь час без допомоги кореня. 

Дещо про ґрунт. Наш чорнозем не всім рослинам подобається, оскільки на їхній батьківщині його просто немає. Хурма теж від нього не в захваті. Важкий чорнозем непогано б розбавити в посадковій ямі піском або торфом. Якщо ви посадили в березні, то перший час пристовбурні кола мульчувати не треба. Нехай земля швидше прогрівається. Мульчу доречно зробити на початку травня.

Після посадки обламайте всі зайві бруньки. Залишити потрібно три бруньки на майбутні скелетні гілки і одну бруньку для продовження росту верхівки. Непогано б після посадки використовувати Радифарм. Два протоки розчинів Радифарму серйозно стимулюють кореневу систему. 

І про полив. Малоймовірно, що при посадці навесні "взагалі" треба поливати саджанці, адже в ґрунті і так багато вологи. Адже зайвий полив просто заважає укоріненню, навколо коріння має бути саме волога, а не потоп.

Автор статті: Іванов Олександр Юрійович, менеджер.

 03.12.2016
 text_viewed